Pravidla turnajů

Systém CTMS:
Czech Trackmania series je řada turnajů, za které budou jednotlivé týmy bodovány. Tyto body budou pak převedeny do žebříčku CTMS. Po skončení určitého období bude vyhlášen vítěz celé série. Samozřejmě se nemusíte registrovat do všech turnajů.

1.turnaj - PROLOG
Počet hráčů: 5on5 (více hráčů není v žádné případě povoleno!)
Mód: Team
Počet bodů: 7
Počet map: 4
Alternativní pravidla: Ano

Základní stanovy turnaje
a) Každý tým si vybere v termínu dvě mapy z mappacku (ke stažení dole) a nahlásí je adminovi do zadaného termínu. Když se některá trať bude shodovat, admin náhodně vylosuje mapu, které se pojede místo ní (zvolená trať bude zachována, ale admin vylosuje mapu, která nahradí tu shodnou).
b) Hraje se do 7 vítězných bodů na každé mapě. Za každou vyhranou mapu se započítá jeden bod (tzn. celkem 4 body). Pokud dojde k remízovému výsledku - 2:2, rozhoduje vyšší počet bodů nahraných na jednotlivých mapách. (příklad tým A vyhraje první 2 mapy 7:0 a 7:5. Tým B vyhraje 2 mapy 7:2, 7:2. Stav je tady 2:2. Rozhodnou body; tým A 18 bodů, tým B 19 bodů. Zvítězí tedy tým B.) Pokud i body budou stejné, nejde se žádná další trať, ale zapisuje se výsledek 2:2 - remíza.
c) Turnaj je pro 16 týmů. Ty budou rozděleny do 4 skupin po čtyřech. Do play-off postupují nejlepší dva týmy z každé skupiny. Play-off se hraje systémem single elimination.
d) Bodování do žebříčku: 1.) 1000 bodů, 2) 600 bodů 3) 450 bodů 4) 225 bodů 4.-8.) 100 bodů, 3 týmy ve skupině 15 bodů. Týmy, které odehráli všechny duely + 2 body.1.Hráči
Na soupisku lze napsat libovolný počet hráčů. Zápasu se však smí účastnit pouze 5 jezdců. V průběhu utkání je možno vystřídat jen jednoho hráče. A to pouze mezi dvěmi tratěmi.

2. Dostavení se k utkání
Oba týmy se musí dostavit na předem domluvený server v určenou dobu. Pokud tomu tak nebude, druhý tým MUSÍ vyčkat 10 minut.Pokud se ani v tuto dobu hráči nedostaví, okamžitě kontaktujte admina (vše musí být potvrzeno screenshotem daného serveru - stránka, která se vám načte po rozkliknutí serveru. Jsou tam vidět hráči, mapy atd) Screen musí být pořízen tak, aby byl vidět čas! (najed myší na horní lištu). Screen se pořídí pomocí klávesy "PrintScreen" nebo "F10".Jestli ve stanovený čas bude na server menší počet hráčů, smí se počkat 10 minut na doplnění počtu. Pokud se ani za čekací dobu nedostaví zbývající hráči, zápas tým odehraje v menším počtu.
Tým, který se nedostaví na jeden ze zápasů, bude kontumován!!!
3. Výsledky
Každá mapa musí být doložena screeny. Povinnost screenovat mají obě družstva. Dohodo v tomto směru není možná! Všechny 4 screeny posílá celek, který zvítězil. V případě remízy posílá screeny tým uvedený v rozpise jako první.

4.Nevhodné chování
Při zápasech a v komunikaci při domlouvání termínu duely budou trestány všechny urážky, hanlivé výrazy, rasistické gesta a jiné projevy, které odporují zákonu. Hrozí stržení bodů či vyloučení celého týmu ze všech turnajů Czech Trackmania series.Pokud tato situace nastane, vše nahlašte adminů a doložte důkaznými materiály (nejčastěji screenshot).

5. Multúčty
Je zakázáno jezdit v jednotlivých turnajích za více týmů.

6. Kontrola účtů
Každý tým musí zkontrolovat loginu druhého týmu. Pokud se tento hráč dostane na server, požádejte ho, ať tento server opustí. Pokud to neudělá ani do začátku zápasu, vše vyscreenujte a nahlašte adminovi. Zápas ale odehrajte! Poté podejte protest!

7. Přestupy
Hráči smí být na soupisku dopsány v průběhy celého turnaje. Výjimkou je finále. Po semifinálovém souboji se nesmí dopisovat žádný hráč na soupisku.


*neznalost pravidel nikoho neomlouvá. Každý člen týmu je povinnen si tyto pravidla přečíst!